The International Yaklaşıyor

Dikkatli bir değerlendirme sonrasında, The International 2021 Ana Etkinliği’nde Bükreş, Romanya’da seyircilerin arasında yer almak için bilet satışlarının 22 Eylül 2021’de başlayacağını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Topluluğu hem bizzat hem de sanal olarak bir araya getirmeyi ve dünyanın en iyi takımlarının, Şampiyonun Kalkanı için mücadelesini izlemeyi hedeflerken, bu etkinliği ilgili herkes için güvenli tutma çabalarımızın, katılacaklar için aşağıda özetlenen bazı ek gereksinimleri içerdiğini lütfen unutmayın. The International Dota 2 Şampiyonası 7 – 10 Ekim’de Grup Aşaması ile başlayacak, ardından 12 – 17 Ekim’de National Arena’daki Ana Etkinlik ile devam edecek. Ana Etkinliğin biletleri üç farklı iki günlük paket hâlinde satılacaktır:

 • Hafta ortası 1 (12 ve 13 Ekim): 249 ley
 • Hafta ortası 2: (14 ve 15 Ekim) 249 ley
 • Finaller: (16 ve 17 Ekim) 999 ley

Biletler 22 Eylül 2021’de, TSİ 12:00’de satışa sunulacak. Tüm biletler buradan satın alınabilir: theinternational2021.entertix.ro Dota topluluğunun üyelerini arenada bizzat ağırlamayı, dünyanın dört bir yanındaki milyonlarcasını da etkinlik boyunca düzenlenecek olan canlı yayınımızda ağırlamayı iple çekiyoruz. ****Canlı etkinliğin tüm katılımcılarının, aşılarının tamamlanmış olması ve maske takmaları gerekmektedir. Seyahat etmeyi planlıyorsanız geleceğiniz şehir ya da ülkeye ait kurallar ve kısıtlamaları da lütfen kontrol edin. Etkinlikte herkesi mümkün olduğunca güvende tutmak amacıyla ek kurallar ve prosedürler uygulanacaktır. SSS sayfamıza giderek daha fazla bilgi edinmek için BURAYA tıklayın.****

The International Dergisi

Takımların alanı belirlendi, biletler hazırlandı ve The International’ın zamanı neredeyse geldi. Herkesin yaklaşan tempoya ayak uydurmasına yardımcı olmak için bugünün güncellemesi, tüm Dota oyuncularının The International 2021 Dergisi’ne ücretsiz erişimini içeriyor. Oyuncu Kartlarını bugün toplamaya başlayın ve Yetenek listesine göz atın. Tahminler, fantezi ve bu yılki etkinliğin siyah ve altın stiline uyumlu hâle getirilmiş kadim eşyalar da dâhil olmak üzere bir dizi ödülü içeren Derginin geri kalanı etkinlik yaklaştıkça açılacak. Favori takımınız The International’a mı gidiyor? Bütün Taraftar Kulüpleri yarı fiyatına. Oyunlarınızda, taraftarlığınızı belli etme fırsatını kaçırmayın.

Oyuncu Kartları

Fantezi kadrolarınızı planlamaya başlayın, çünkü Oyuncu Kartları bugün çıkıyor. Ücretsiz 10 paketinizi şimdi edinin, ardından her gün bir maç kazanarak birer tane daha kazanın. Ayrıca 0,49$ karşılığında takım paketleri de alabilirsiniz. Her satın almanın %50’si takıma verilir. Takım paketleri, paketin içindeki en iyi kartın (altın ya da gümüş olması garantidir) o takıma ait olmasını sağlar. Örnek taraftarlığınızın bir takdir göstergesi olarak, Taraftar Kulüpleri üyeleri ayrıca kart paketleri kazanır:

 • Bronz: 1 temel paket, 1 takım paketi
 • Gümüş: 6 temel paket, 2 takım paketi (toplam 7 temel ve 3 takım paketi)
 • Altın: 7 temel paket, 3 takım paketi (toplam 14 temel ve 6 takım paketi)

İzleyici Göstergesi Güncellemeleri

Dota’yı izlerken, takip edilecek çok şey vardır. Canlı oyunları, tekrarları ve Overwatch vakalarını izleme deneyiminizi iyileştirmek için, izleyici göstergesindeki durum göstergelerine, bilgi görsellerine, kamera seçeneklerine ve yeniden oynatma kontrollerine modern bir dokunuş yaptık.

Durum Göstergeleri

 • Üst çubuk artık dumandan etkilenen kahramanları ve Aegis ya da Peynire sahip kahramanları gösteriyor.
 • BKB süresi, Aegis kronometresi ve paylaşılan Tango artık envanterde görünüyor. Bu ekleme, hem oyuncular hem izleyiciler için yapıldı.
 • Roshan kronometresi artık geri sayım gösteriyor.
 • Artık oyuncular Aegis’e tıklayarak otomatik olarak dostlarına, kalan süresini gönderebilir.
 • Güç Rününün üstte ya da altta çıktığını gösteren indikatör eklendi.
 • Anında canlanma durum göstergesi artık açılır istatistiklerde görünüyor.
 • Eşya paneli artık tarafsız yaratık eşyalarını ve hangi oyuncuların Aghanim’s Scepter ya da Aghanim’s Shard sahibi olduğu bilgisini de içeriyor.
 • Oyuncular rünleri reddettiğinde muharebe kaydına girdi girme eklendi.
 • İzleyici ve nöbetçi gözler ve smoke’lar için bir takımın dükkânındaki eşya miktarı, artık izleyiciler için de görülebiliyor.

Grafik İyileştirmeleri

 • Kazanma olasılığı, altın, TP ve deltalar gibi değerlerin hepsini ayrı ayrı grafik seçmek zorunda kalmadan, bir yerde gösteren kombo grafik.
 • Son 2 dakikada hangi takımın performansının yükselişe geçtiğini gösteren momentum göstergesi eklendi.

Kamera

 • Alternatif Kamera, kamerayı serbest olmayan kamera modlarında haritanın diğer yerlerine bakmak istediğiniz zaman oynatabilmenizi sağlar. Kısa süreli bir gecikmeden sonra seçmiş olduğunuz kamera moduna geri dönülür.
 • Yönetmen Kamerası bir kahramana tıklayıp, onu geçici süreliğine odak noktanız olarak belirlemenize izin verir.
 • Yönetmen kamerasının ara sıra başlangıç noktasına atlama yapması düzeltildi.

Tekrar İzleme

 • İyileştirilmiş ‘Sonraki Önemli Olay’ özelliği, kolayca aksiyon sahnelerine atlamanızı sağlar (eski versiyon düzeltildi).
 • Kahraman seçme fazının bitmesini beklemek yerine doğrudan maça geçme seçeneği eklendi.

Dota Teknolojisini İleriye Taşıyoruz

Dota yıllar içinde büyüyüp genişledikçe, ona güç veren teknoloji de (hem donanım hem de yazılım) gelişti. Oyunu ve Source 2 motorunu diri tutmak için bazı eski sistem ve konfigürasyonlar için desteği kaldırmayı planlıyoruz. Bugün için değişen bir şey yok, ama önümüzdeki aylarda aşağıdaki değişiklikleri uygulayacağız:

 • 32-bit sistemlerde Dota için destek kaldırılacaktır. Dota’yı çalıştırmanız için 64-bitlik bir makine ve işletim sistemine sahip olmanız gerekecektir.
 • 10.14’ün altındaki macOS sürümleri için destek kaldırılacaktır.
 • DirectX 9 desteği kaldırılacaktır. DirectX 9 kullanan kullanıcılar onun yerine DirectX 11 e geçiş yapacaklar.
 • OpenGL desteği kaldırılacaktır. OpenGL kullanan kullanıcılar onun yerine Vulkan’a geçiş yapacaklar.
 • XAudio (-xaudio) için destek kaldırılacak ve SDL Audio’ya (-sdlaudio) geçiş yapılacaktır.

Bu değişiklikler uygulandığında oyuncuların büyük çoğunluğu için değişen bir şey olmayacak. Çoğu makine zaten gerekli olan yeni teknolojilerin hepsini desteklemektedir. Aslında, çoğu oyuncu, daha büyük içerik boyutları, daha yüksek kare hızları, daha gerçekçi grafikler veya daha temiz seslerle, yeni teknolojilerden zaten yararlanıyor. Bu eski teknolojileri kaldırmak, geliştirme çabalarımızı düzene koymamıza ve daha iyi bir Dota deneyimi sağlamak için bu API’ların daha yeni özelliklerini kullanmamıza olanak sağlayacaktır. Bu konuda endişeniz varsa seçtiğiniz grafik API’ı ayarlar panelinden ayarlanabilir ve ses sistemi yukarıdaki komut satırı seçenekleriyle değiştirilebilir. Oyunculara eğer hâlen yeni API’lara geçiş yapmadılarsa yapmalarını ve bir sorun ortaya çıkarsa bize bildirmelerini istiyoruz.

Comments (1)

 • reply

  Muzaffer Helvacı

  Gayet güzel özetlenmiş ellerinize sağlık.Güzel bir sayfa olmuş başarılarınızın devamını dilerim

  Eylül 21, 2021

Yorum Yazın

a
[instagram-feed]
follow us on:
EnglishFrenchGeorgianGermanGreekSpanishTurkish